Exo Line - Drewno egzotyczne Rosyjski English Exo Line Strona główna Kontakt
Exo Line Produkty Realizacje Promocje Nowości Porady Dystrybucja Kontakt Exo Line
Parkiet egzotyczny Mozaiki egzotyczne Deski lakierowane Tarasy Deski elewacyjne Listwy przypodłogowe Klasyfikacja drewna
Drewno egzotyczne Exo Line
Promocje
Punkty handlowe Materiały ekspozycyjne
Mozaika to nic innego jak wąskie i krótkie deszczułki ułożone w pionowych rzędach w tzw. bryty (plastry). Inna powszechnie używana nazwa dla mozaiki to parkiet przemysłowy.

Mozaiki podobnie jak parkiet czy deski mają wszechstronne zastosowanie. Większość z nich nadaje się ze względu na swoje właściwości i parametry techniczne do układania w łazienkach, np. teak, lapacho, doussie czy iroko. Jest to również dobry materiał do układania w obiektach użyteczności publicznej, z wyjątkiem teak-u, ponieważ jest to gatunek trochę za "miękki". Z powodzeniem mogą być alternatywą dla parkietu np. w sypialni czy holu.

Mozaiki można kłaść w zasadzie w każdym z pomieszczeń w naszym domu. Możemy je komponować również z płytkami ceramicznymi co daje bardzo ciekawy efekt końcowy.

Mozaiki najczęściej występują w następujących wymiarach (gr. x szer. x dł.):
10 x 23 x 220 mm (np. wenge)
14 x 10 x 220 mm (np. afromosia)
14 x 20 x 200/300 mm (np. merbau)
15 x 15/18,5 x 280 mm (np. ipe/ lapacho)

Sposób wykończenia położonej mozaiki to zdecydowanie rzecz gustu, dlatego decyzję pozostawiamy Państwu. Lakier? Czy olej? Olej? Czy lakier?


 Cabrueva Dorada Ipe / Lapacho Ipe / Lapacho Teak