Exo Line - Drewno egzotyczne Rosyjski English Exo Line Strona główna Kontakt
Exo Line Produkty Realizacje Promocje Nowości Porady Dystrybucja Kontakt Exo Line
Parkiet egzotyczny Mozaiki egzotyczne Deski lakierowane Tarasy Deski elewacyjne Listwy przypodłogowe Klasyfikacja drewna
Drewno egzotyczne Exo Line
Promocje
Punkty handlowe Materiały ekspozycyjne
:: BRAZYLIA

Wybrzeże Atlantyku o długości 7400 km z pięknymi niekończącymi się plażami jest źródłem dumy Brazylijczyków. Pulsujące metropolie, gdzie nowoczesna atmosfera miesza się z nutą przeszłości. Wiecznie zielone lasy pierwotne Puszczy Amazońskiej, gigantyczne wodospady i oczywiście karnawał stanowią o wyjątkowym charakterze Brazylii.

Zobacz nasz fotoreportaż z wyprawy po drewno do tego pięknego kraju.

:: INDONEZJA

Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie. Ten urzekający archipelag stanowi pomost pomiędzy dwoma kontynentami: Azją i Australią i oblewany jest wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego. Zróżnicowany i malowniczy krajobraz Indonezji tworzony jest przez zielone równiny, pola ryżowe oraz ciemne i bujne tropikalne lasy pełne unikatowych gatunków zwierząt i roślin.

Zobacz nasz fotoreportaż z wyprawy do Indonezji.

:: GWINEA

Charakterystyczną dla Gwinei naturalną szatę roślinną tworzą wilgotne lasy równikowe przechodzące ku północy w lasy galeriowe, następnie zaś w sawanny. Zobacz nasz fotoreportaż z wyprawy do Gwinei.

:: AFRYKA

Afryka - drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi, ma 30,316 mln km2 powierzchni, czyli 20,3% ogólnej powierzchni lądowej naszego globu. Zamieszkuje go 14% populacji Ziemi t.j. 950 mln ludzi (2008). Mówi się o nim, iż jest oryginalnie położony, gdyż przechodzi przez niego południk 0°, obydwa zwrotniki i równik.

:: AZJA

Azja, największa część świata, położona w ogromnej większości na półkuli północnej, na półkuli południowej leży tylko część Archipelagu Malajskiego. Wielka rozciągłosć południkowa lądu Azji powoduje, że leży on we wszystkich strefach klimatycznych, występujących na kuli ziemskiej, od arktycznej na północy, przez subarktyczną, umiarkowaną chłodną, umiarkowaną ciepłą, podzwrotnikową, zwrotnikową, po podrównikową i równikową na południu.

Prócz strefowości podstawowymi czynnikami kształtującymi klimat różnych części Azji są: odległość od mórz i oceanów, wzniesienie nad poziom morza, występowanie wysokich pasm górskich, stanowiących bariery klimatyczne, oraz typowa dla wschodnich i południowych obszarów cyrkulacja monsunowa, znacząco zwiększająca wilgotność w okresie letnim.

:: AMERYKA PŁD.

Ameryka Południowa - kontynent leżący na półkuli zachodniej. Od wschodu graniczy z Oceanem Atlantyckim, a od zachodu z Oceanem Spokojnym. Powierzchnia Ameryki Południowej wynosi 17,8 mln km2. Przez Europejczyków, obie Ameryki są też nazywane Nowym Światem.